Alapító Igazgatónk:
Fehér József

„Vezesd őket, utat ne tévessz,

S magadhoz mindig hű maradj,

Mert élen állsz és messze látszol,

Sose feledd, példa vagy”

( Nagy László)

 

Milyen emberekre van szükség a XXI. században?

Több nyelven beszélő, jól kommunikáló, globálisan gondolkodó, de mégis helyi szinten cselekvő emberekre.

Legfőképpen emberekre! Emberekre, akik legjobb képességük szerint élni tudják az életüket. Bármilyen területen is tevékenykedjenek, gondolkodásukkal, emberi tartásukkal példák lehetnek a jövő generációi számára.

A Gorsium Alapfokú Művészeti Iskola egy álom megvalósulása, melyet Fehér József közoktatási szakértő, előadóművész keltett életre. Az országban elsőként indult elektroakusztikus zenei képzés  tantervi kidolgozása az Ő nevét viseli. Az intézmény számos fesztivál, verseny szervezője volt, valamint a Vigadóban szervezett koncertjével a Guinnes rekordok könyvébe is bekerült .

Fehér József töretlenül hitt -és teszi ezt a mai napig is- a művészetek erejében, a folyamatos építkező munkában. A megvalósított álom  népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, mint az a rengeteg gyermek, mely évről évre ezt az iskolát választja tanulása helyszínéül.

 

 

 

 Milyen is ez a  megvalósult álom ?

 

-         Olyan iskola, ahova jó bemenni, az értékes időt tartalmasan, stresszmentesen tudjuk eltölteni. Szakmai alkotó tevékenységünket kreatívan végezhetjük, személyiségünket önfeledten kifejezhetjük, megélhetjük. Közösségeket építhetünk fel, melyek tartanak és védenek, egymás tiszteletére és elfogadására ösztönöznek bennünket.

-         Olyan iskola, melynek „szabályai” egyben a „kapaszkodói, és útmutatásai” is életünknek.

-         Olyan iskola, ahol boldog diákélet zajlik, példamutató tanári világ színtere mutatkozik meg, és ahol az örökérvényű értékek teremtése és átadása történik.

-         Olyan iskola, ahol olyan tudást kap a növendék, melyet hasznosítani tud egész élete során bármely területen is tevékenykedjék majd.

-         Olyan iskola, mely  a következő generációk kinevelésére, értékteremtésre, a meglévő értékek továbbadására jött létre, és ennek érdekében képes  megnyerni mind a gyermek, mind a szülő bizalmát és támogatását. Az iskola jó híre és ezáltal szerepe a társadalom életében, a diákok a tanárok és a szülők együttes munkáján alapszik. Összhang, hosszútávú működőképesség és fejlődés a közös cél.

-         Olyan iskola, ahol megszűnik a hátrányos helyzet, a gyerekek gátlásai  feloldódnak, s önfeledten válnak egy egy közösség meghatározó tagjává.

-         Olyan iskola, melynek mottója az élményközpontú oktatás és nevelés, melyben a diák részesül, és végig kíséri egy életen át.

-         Olyan iskola, melyben a diák- személyisége pozitív irányba fejlődik, az együttműködni tudás erejével, maga és a közösség gazdagítása érdekében tevékenykedik.

-         Olyan iskola ahol a diákok erős gyökereket növeszthetnek, mely megtartja őket és egyben erős szárnyakat is kapnak, hogy a művészetek világában megvalósíthassák önmagukat.

Hitvallásom..

Mind személyes, mind szakmai életem alapvetése: a gyermek az első.

Hiszem, hogy a művészetek „választják ki” leendő „képviselőjüket”, s nekünk, pedagógusoknak, vezetőknek abban kell támogatni a ránk bízott gyermekeket, hogy saját útjukra rátalálhassanak. Legyen belőlük akár művész, akár a művészetek nyelvét értő, azon „ beszélni „ is tudó, igényes, pozitív személyiséggel rendelkező felnőtt, „kinevelésük” a mi feladatunk.  Igazán értékálló tudást átadni, örömteli önfeledt órákat megvalósítani , stresszmentes, nyugodt és biztonságos környezetet kialakítva az alkotás semmihez nem hasonlítható örömének átélésével megajándékozni növendékeinket. Gyorsan pörgő világunkban az új dolgok, a változások mindenkit érintenek. A digitális világ adta tereket és lehetőségeket megismerve és keresve „korszerűségünket” megőrizni csak is úgy tudjuk, ha a változást magunkban kezdjük, felmérve azok hatását a jövőre nézve. Hitelesek pedig úgy tudunk maradni, ha a változások nem tesznek bennünket csapongóvá, a letisztult, maradandó értékek képviselőiként haladunk az elérni vágyott cél felé. Egymás munkájának segítése, kölcsönös tisztelete, szakmai és emberi „felemelése” teremt biztos jövőt az utánunk következő generációknak. A legnemesebb feladat, egymásért élni, egymást segíteni, hogy mindenki a legtöbbet nyújthassa önmagából a világnak.

„Mert mi teremtünk szép, okos lányt

És bátor, értelmes fiút,

Ki őriz belőlünk egy foszlányt,

Mint nap fényéből a Tejút”

(József Attila)

 

 

Beszélgetések idősebb Fehér Józseffel: